Villa Ula ☆☆☆☆☆

Najlepsze Szlaki Rowerowe w Polsce

Najlepsze Szlaki Rowerowe w Polsce - W okolicy Pobierowa są dwa szlaki rowerowe – szlak nadmorski błękitny, który prowadzi przez całe polskie wybrzeże oraz szlak nadmorski niebieski. Ten drugi zaczyna się w Niechorzu, biegnie przez Pobierowo do Dreżewa. Łącznie to odległość około 22 km (tam i z powrotem).

Najlepsze Szlaki Rowerowe w Polsce - Każdy zapalony urolopowicz i turysta doskonale wie, że urlop to też aktuwny wypoczynek. A to z kolei kojarzy się zazwyczaj na dwa sposoby – spacery lub wycieczki rowerowe wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Jeśli coraz bliżej Ci do realizacji planu w postaci zabrania ze sobą rowerów, dlatego ten artykuł pomoże Państwu wybrać metodę spędzania wolnego czasu.​

Szlak nadmorski błękitny jest częścią Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego. Szlak ten nosi nazwę im. dra Czesława Piskorskiego na terenie województwa zachodniopomorskiego, natomiast w województwie pomorskim jest określany jako po prostu Szlak Nadmorski Bałtycki.  Na terenie Polski jego długość wynosi dokładnie 377.8 km, zaczyna się w Świnoujściu przy granicy polsko – niemieckiej, a kończy w Żarnowcu na Kaszubach. Po drodze na turystów czeka wiele zabytków. To między innymi Park Zdrojowy w Świnoujściu. Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach, latarnia morska w Niechorzu, Warzelnia Soli w Kołobrzegu, Słowiński Park Narodowy w Czołpinie, czy Nadmorski Park Krajobrazowy w Dębkach!

Szlaki rowerowe

Największym plusem szlaków rowerowych jest fakt, że po drodze mijamy ciekawe miejsca przy których warto się zatrzymać. W przypadku szlaku nadmorskiego niebieskiego są to chociażby ruiny kościółka przy lesie w drodze do Trzęsacza. Dalsza część trasy w stronę Rewala to podróż podczas której można podziwiać naturalne piękno Polski. Ciekawostką jest fakt, że w tym miejscu hobby oddaje się wielu parolotniarzy. Mijając Rewal jedzie się dalej w stronę Niechorza, a tuż obok, już w Niechorzu, mijamy znaną na cały kraj latarnię morską. Nieco dalej znajdują się trzy mola, dwa małe i jedno większe. Dalsza część szlaku do droga w kierunku Pogorzelicy – miejscowość tę poznamy mijający mostek na granicy z Niechorzem. To właśnie Kanał Liwka jest elementem granicznym między Pogorzelicą, a Niechorzem. Dalsza część trasy może przebiegać w kierunku Trzebiatowa.

Stary Kolejowy Szlak na Pomorzu Zachodnim
Stary Kolejowy Szlak jest kolejną trasą rowerową projektu “Rowerem przez Pomorze Zachodnie” który od kilku lat rozwija urząd marszałkowski województwa zachodniopomorskiego. To także najdłuższy ze szlaków rowerowych w Polsce. Powstał na śladach nieczynnych, rozebranych linii kolejowych, dzięki czemu podróż po Starym Kolejowym Szlaku przebiega w łagodny, ogromnie dostępny sposób. Przy pokolejowej trasie w Zachodniopomorskiem funkcjonuje nawet pensjonat, który urządzono ze smakiem w budynku dawnego dworca kolejowego w Cieszynie.
VillaUla nad morzem

Oceny Naszych Klientów

Jakub Krawczyk Najlepsza wycieczka na jakiej byłem z całą rodziną po drodze zwiedzaliśmy zabytki oraz co najważniejsze spędziliśmy udane wakacje.
Marzena Kowalska Wakacje 10 na 10 polecam wycieczki rowerowe i pozdrawiam Pana Szymona

Polecam byłem pierwszy raz i napewno nie ostatni :).

Artur Stefaniak
Kasia Małecka Cała nasza rodzina po wycieczkach rowerowych niedaleko Pobierowa postanowiła kupić własne rowery to fajny sposób spędzania wolnego czasu
  0

  Ilość gości polecających trasy rowerowe

  0

  Wypożyczonych rowerów

  0

  Przejechane km

  Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

  Subscribe to our newsletter

  Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

  Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue