Villa Ula ☆☆☆☆☆

lipiec I połowa sierpnia

To właśnie w lipcu możemy liczyć na największe upały. Większość osób uzna to za zaletę, z drugiej strony w taki największy skwar trudno wysiedzieć na plaży czy w ogóle gdzieś na słońcu i często na plażę wychodzi się już popołudniu, kiedy jest odrobinę chłodniej.

W lipcu też notuje się największe sumy opadów, ale do tego miesiąca też odnosi się uwaga, o której piszemy przy czerwcu – przy tak mocnym słońcu szybko robi się ciepło i bardzo pochmurny. Deszczowy poranek potrafi się szybko zmienić w upalne popołudnie. Warto też dodać, że największe sumy opadów nie muszą oznaczać największej liczby deszczowych dni – po prostu latem opady są bardzo intensywne.

Im dalej od początku lipca i bliżej sierpnia, tym dzień jest krótszy, a słońce jest niżej i coraz mniej przygrzewa. 15 sierpnia dzień jest krótszy od tych z końca czerwca o ok. dwie godziny. Zwykle jednak w sierpniu pada trochę mniej niż w lipcu.

W lipcu woda jest już wyraźnie cieplejsza niż w czerwcu, co prawda średnia z sierpnia jest zwykle odrobinę wyższa, ale nie są to już duże różnice, wiele zależy od aktualnej pogody i prądów morskich.

Na drugą połowę lipca i pierwszą sierpnia przypada tzw. wysoki sezon. Wtedy nad morzem jest największy tłok, największe korki i często najwyższe ceny. To powoduje że niektóre obiekty noclegowe mają specjalny cennik na ten czas (czasem wyższe ceny zaczynają się już od początku lipca).

II połowa sierpnia

Dzień robi się już coraz krótszy, słońce jest coraz niżej i jest już wyraźnie chłodniej, szczególnie w ostatnich dniach sierpnia, kiedy to czuć zbliżającą się jesień. Oczywiście, wiele tutaj zależy od tego jaka pogoda się akurat trafi, ale też należy pamiętać, że nad samym morzem jest zwykle chłodniej niż w głębi kraju. Dlatego należy liczyć się z tym, że okresy, w których jest za zimno na plażowanie, będą dłuższe w II połowie sierpnia niż w pozostałe tygodnie wakacji.

Z drugiej strony woda wciąż jest ciepła, z wystarczającą temperaturą do kąpieli.

W II połowie sierpnia tłok nad morzem jest już dużo mniejszy.  W wielu obiektach noclegowych ceny są znacznie niższe niż w pozostałych tygodniach sierpnia czy lipca.

Dzień nie jest już długi, w ostatnich dniach sierpnia słońce zachodzi przed godziną 20.

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue