Villa Ula ☆☆☆☆☆

Który miesiąc jest najlepszy na wakacje nad morzem w Pobierowie

26.07.2021

Warto wiedzieć, że nawet na początku czerwca woda w Bałtyku może być już wystarczająco ciepła do kąpieli. Np. 1 czerwca 2016 w Helu temperatura wody wynosiła 17,6 ° C, w Świnoujściu 17,4 ° C, a w Ustce 19,6 ° C. Z drugiej strony w Kołobrzegu w ten sam dzień było tylko 9,5 ° C. aŚrednie temperatury wody w czerwcu są niższe o ok. 2-3 ° C w porównaniu z lipcem czy sierpniem (zobacz artykuł: Średnie temperatury wody w Bałtyku).

Nasze wrażenia dotyczą jednak II połowy czerwca, bo właśnie wtedy byliśmy kilka razy nad morzem.

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że to w czerwcu przypada najdłuższy dzień w roku. To oznacza dwie rzeczy. Po pierwsze mamy więcej czasu na plażowanie, bo słońce jest wysoko i wieczorami nie robi się tak szybko zimno. Po drugie słońce grzeje z bardzo dużą mocą, co jest zaletą nie do przecenienia przy kapryśnej pogodzie. Często bowiem deszcz pada przez część dnia, a potem się wypogadza i spokojnie można iść na plażę, gdyż czerwcowe promienie słońca są tak mocne, że od razu robi się ciepło.

Druga połowa czerwca wypada częściowo jeszcze przed początkiem wakacji, a wtedy możemy liczyć na wyraźnie niższe ceny noclegów, nie ma też takiego tłoku, korków itp. Można powiedzieć, że wszystko jest bardziej świeże, nawet pokój na noclegu, a zamknięcia kąpielisk z powodu zanieczyszczenia wody w czerwcu prawie się nie zdarzają (choć trzeba dodać, że kontrole często zaczynają się dopiero w ostatnim tygodniu czerwca – więcej na ten temat). 

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue