Villa Ula ☆☆☆☆☆

Który miesiąc na wakacje

Który miesiąc jest najlepszy na wakacje nad morzem w Pobierowie

26.07.2021

Warto wiedzieć, że nawet na początku czerwca woda w Bałtyku może być już wystarczająco ciepła do kąpieli. Np. 1 czerwca 2016 w Helu temperatura wody wynosiła 17,6 ° C, w Świnoujściu 17,4 ° C, a w Ustce 19,6 ° C. Z drugiej strony w Kołobrzegu w ten sam dzień było tylko 9,5 ° C. aŚrednie temperatury wody w czerwcu są niższe o ok. 2-3 ° C w porównaniu z lipcem czy sierpniem (zobacz artykuł: Średnie temperatury wody w Bałtyku).

Nasze wrażenia dotyczą jednak II połowy czerwca, bo właśnie wtedy byliśmy kilka razy nad morzem.

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że to w czerwcu przypada najdłuższy dzień w roku. To oznacza dwie rzeczy. Po pierwsze mamy więcej czasu na plażowanie, bo słońce jest wysoko i wieczorami nie robi się tak szybko zimno. Po drugie słońce grzeje z bardzo dużą mocą, co jest zaletą nie do przecenienia przy kapryśnej pogodzie. Często bowiem deszcz pada przez część dnia, a potem się wypogadza i spokojnie można iść na plażę, gdyż czerwcowe promienie słońca są tak mocne, że od razu robi się ciepło.

Druga połowa czerwca wypada częściowo jeszcze przed początkiem wakacji, a wtedy możemy liczyć na wyraźnie niższe ceny noclegów, nie ma też takiego tłoku, korków itp. Można powiedzieć, że wszystko jest bardziej świeże, nawet pokój na noclegu, a zamknięcia kąpielisk z powodu zanieczyszczenia wody w czerwcu prawie się nie zdarzają (choć trzeba dodać, że kontrole często zaczynają się dopiero w ostatnim tygodniu czerwca – więcej na ten temat). 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.