Villa Ula ☆☆☆☆☆

Jak odpoczywać?

Summer vacation and travel

Trudno jest odpoczywać, wielu z nas ma dużo pracy i brak czasu na jakikolwiek odpoczynek co prowadzi do nerwowości oraz wielu chorób naszego organizmu. Zatem jak nauczyć się odpoczywać? Wbrew pozorom nie dla każdego może być to łatwe zadanie lecz wypad do Pobierowa to dobry pomysł na odpoczynek nad morzem Bałtyckim. Najskuteczniej wdrażamy to, co dokładnie zaplanujemy, dlatego po prostu wyznacz sobie czas na relaks. Zaplanuj sobie conajmniej 2 dni wolnego z daleka od telefonów telewizji, spędź ten wyjątkowy czas z wyjątkową dla ciebie osobą. Bardzo ważne jest to, żeby znaleźć nocleg, w którym przestrzegana jest idea zapewniająca odpoczywającym komfort relaks odpowiednią lokalizacje, taką bazą noclegową jest Villa Ula w Pobierowie, to właśnie tu znajdą Państwo wszystko co jest potrzebne do wartościowego odpoczynku. Niezwykle istotna jest także atmosfera w której odpoczywamy. Jeśli w miejscu Twojego wypoczynku panuje chaos  lub jest to bardzo konfliktowe środowisko, to niezwykle trudno będzie Ci odpocząć zwłaszcza psychicznie.

1. Dobra książka

Korzystasz z biblioteki publicznej? Jeśli odpowiedź brzmi: nie, to mogę jedynie powiedzieć, że nie wiesz, co tracisz. Osobiście nie znam wspanialszej metody na zrelaksowanie się niż odwiedzenie biblioteki i poszukanie odpowiedniej książki do przeczytania. Potrafię spędzić tam dwie godziny, by po powrocie do domu usiąść w fotelu i przy kieliszku dobrego wina zanurzyć się w wyimaginowany świat stworzony przez autora.

Książki to jeden z największych skarbów ludzkości i doskonale sprawdzają się w roli odstresowywacza. Warto przy tym zaznaczyć, że należy wybierać odpowiednią lekturę. Jeśli jesteś mocno zestresowany, raczej daruj sobie czytanie thrillera lub horroru. Postaw na coś lżejszego.

2. Muzyka na każde zawołanie

W dzisiejszych czasach, kiedy telefony komórkowe są wyposażone w karty pamięci i odtwarzacze mp3, można słuchać muzyki do woli. Będąc w centrum miasta, jesteśmy atakowani przez wszechobecny zgiełk. Jeśli natomiast włożymy na uszy słuchawki, możemy odciąć się od tego całego jazgotu.

Najlepsza muzyka do zrelaksowania się to oczywiście muzyka klasyczna, aczkolwiek nie każdy jest jej miłośnikiem. Wspaniałe efekty osiągniesz również z ambientem i chilloutem (spokojna muzyka elektroniczna).

3. Nostalgia fotografii

Poszukaj jakichś starych zdjęć z dzieciństwa albo chociaż z zeszłorocznych wakacji. Na zdjęciach uchwycone zostały zapewne bardzo cenne chwile. Z pewnością powspominasz niejedno zabawne doświadczenie czy bliską ci osobę. Ze zdjęciami jest trochę jak z książkami. Jeśli masz album rodzinny, siadasz z nim w fotelu, być może w towarzystwie ukochanej osoby i… jak tu się nie zrelaksować?

4. Medytacja

Nie każdy umie czy lubi medytować. Sądzę jednak, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na totalne odprężenie się. W dodatku nie wymaga wielkiego nakładu sił i środków. Wszystko, co musisz zrobić, to usiąść w ciszy i skupić się na oddechu. Jeśli myśli zaczną błądzić (a zaczną z całą pewnością!), pozwól im wirować swoim rytmem.

Nie rób nic na siłę. Aby ułatwić sobie skupienie na oddechu, możesz liczyć wdechy (lub wydechy – jak wolisz) od 1 do 10 i tak w kółko. Uprawiam medytację każdego dnia, przynajmniej przez 15 minut (zwykle 30-45 minut, ale nie zawsze jest na to czas) i szczerze mogę każdemu polecić tę aktywność.

5. Drzemka – dla staruszków?

Jeśli medytacja okaże się nieodpowiednia dla ciebie, możesz poświęcić te 15-20 minut na najzwyklejszą w świecie drzemkę. Wbrew pozorom nie jest to czynność zarezerwowana tylko dla niemowlaków czy osób starszych.

Połóż się wygodnie na kanapie lub rozsiądź w fotelu i pozwól odpłynąć świadomości. Niech utrzymuje się przez jakiś czas na krawędzi rzeczywistości. Ogólnie rzecz ujmując, sen powinien być priorytetem, jeśli chodzi o odpoczynek. Mam na myśli nie tylko drzemkę w ciągu dnia, ale też sen w nocy.

6. Gorąca kąpiel

Masz w domu wannę? Skorzystaj z niej nie tylko do mycia. Napuść wody, możesz dodać jakieś sole do kąpieli, zapalić świecę… i zanurz się w kojących objęciach. Zostaw telefon w pokoju, a przynajmniej wyłącz dźwięki. Spędź nieco czasu sam na sam z ciszą.

Możesz również skorzystać ze SPA (chociaż trochę się wykosztujesz). To niesamowite miejsca, w których poczujesz się naprawdę wspaniale. Wyspecjalizowany personel zatroszczy się o twoje ciało, a dusza będzie mogła na chwilę zanurzyć się w błogostanie.

7. Orzeźwiające ćwiczenia

Aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na odpoczynek. Oczywiście nie chodzi mi o intensywny trening siłowy ze sztangą. Wystarczy zwyczajna gimnastyka, joga albo spacer po najbliższej okolicy – tak dla zaktywizowania mięśni. Najlepsze efekty można osiągnąć, jeśli mieszka się na obrzeżach miasta i do lasu jest zaledwie kilka kroków. Mam to szczęście mieszkać w takim właśnie miejscu i korzystam z tego faktu bez skrupułów.

8. Spotkania z przyjaciółmi

Zadzwoń do znajomych i zaproś ich na kolację. Albo sam się do nich wybierz. Spędzisz miły wieczór na “pogaduszkach” i z całą pewnością się odprężysz. Nie wspominając już o znakomitym posiłku czy kuflu zimnego piwa, jakie możesz skosztować podczas spotkania.

9. Gry

Czy masz jakąś ulubioną grę? Może jest to planszowy Monopol, a może komputerowa Najdłuższa Podróż (uwielbiam tę grę, choć ma już swoje lata). Kiedy ostatni raz w nią grałeś? Przygotuj sobie jakąś przekąskę i zasiądź do gry. Jeśli do tego zorganizujesz miłe towarzystwo, zabawa będzie jeszcze lepsza. Wszyscy na chwilę zapomnicie o problemach dnia codziennego.

10. Marzenia na jawie

Pozwól swojemu umysłowi na podejmowanie wędrówek. W marzeniach możesz pozwolić sobie na ucieczkę w dowolne miejsce na świecie (i poza nim, skoro już o tym mowa). Możesz porozmyślać o przyszłości. Wyobraź sobie swoje życie za 5, 10 lub 15 lat. Jak będzie ono wyglądać? Jak chcesz, by wyglądało?

Czas poświęcany na dojazdy do pracy (oczywiście mam na myśli podróż komunikacją publiczną) idealnie się nadaje do tego typu mentalnej aktywności. W marzeniach możesz bowiem robić absolutnie wszystko.

Podsumowanie

Jak widzisz, istnieją ciekawe sposoby na skuteczny relaks. Jest ich oczywiście znacznie więcej niż to, co wymieniłem powyżej. To zaledwie czubek góry lodowej. Z pewnością sam wymieniłbyś kilka kolejnych sposobów, które są nie mniej efektywne. Moim sposobem są wycieczki nad morze do mojego rodzinnego miasta Pobierowo.

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue